Policja pomogła zagubionemu w lesie mężczyźnie

Policja pomogła zagubionemu w lesie mężczyźnie

16 sierpnia mieszkaniec województwa śląskiego, który przyjechał do Roztocza, zgubił się w tamtejszych lasach. Na pomoc przybyli lokalni policjanci.

W poniedziałek Dyżurny Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie otrzymał zgłoszenie o tym, że 65-letni mężczyzna wyszedł na spacer do pobliskiego lasu i nie mógł znaleźć drogi z powrotem. Turysta wyruszył na wyprawę wczesnym rankiem, chcąc zaczerpnąć świeżego powietrza i pozbierać trochę grzybów w gminie Szczebrzeszyn.

Jego spacer trwał kilka godzin – do momentu, aż w końcu zorientował się, że tak naprawdę nie ma już pojęcia, gdzie się znajduje. Przez jakiś czas próbował znaleźć drogę wyjścia z leśnej gęstwiny, ale na próżno. Z tego względu postanowił zadzwonić pod numer alarmowy 112 i wezwać służby ratunkowe. Operator w centrali przekazał zgłoszenie lokalnej policji ze Szczebrzeszyna, która z miejsca zajęła się sprawą zagubionego.

Funkcjonariusze policji doskonale znali okoliczne lasy i nie mieli najmniejszych problemów z poruszaniem się po całym kompleksie. Skontaktowali się telefonicznie z zagubionym i poprosili go o jak najwięcej szczegółów związanych z miejscem, gdzie w danej chwili się znajdował. Wskazówki grzybiarza okazały się bardzo pomocne, dzięki czemu policjanci nie mieli większych problemów z namierzeniem jego lokacji. Przypadki tego typu zdarzają się w polskich lasach dość często. Dlatego policja odetchnęła z ulgą, gdy wszystko dobrze się skończyło, a cała wyprawa sprowadziła się tylko do kilku godzin spaceru.

Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji apeluje do turystów, aby mieli na uwadze kilka kwestii, zanim wybiorą się na wycieczkę w głębokie lasy: Przed wyjściem na wyprawę należy powiadomić inne osoby, gdzie zamierzamy się wybrać i kiedy planujemy wrócić. Ponadto, do lasu najlepiej zapuszczać się w kilka osób, a nie samemu. Warto też pamiętać o zabraniu przydatnych rzeczy, takich jak naładowany telefon komórkowy, latarka, elementy odblaskowe i woda. Wytrzymałe buty i kurtka przeciwdeszczowa również nam nie zaszkodzą.