Spłonął dom w Suchowoli. Kobieta z poparzeniami trafiła do szpitala

Spłonął dom w Suchowoli. Kobieta z poparzeniami trafiła do szpitala

25 sierpnia wybuchł pożar w jednym z murowanych domów w Suchowoli (gmina Adamów), w wyniku którego młoda kobieta z poparzeniami trafiła do szpitala. Pozostali domownicy zdążyli uciec z płonącego budynku.

Do zdarzenia doszło w środę w miejscowości Suchowola, gdzie zapalił się parter w jednym z domów prywatnych. Mieszkańcy zadzwonili na straż pożarną, która do akcji wysłała strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Suchowoli, a także posiłki z Zamościa, Potoczka i Krasnobrodu. Gdy strażacy dotarli na miejsce, z okien na parterze wydobywały się płomienie i kłęby czarnego dymu.

Wszyscy mieszkańcy domu zdążyli już wyjść na zewnątrz. Podczas pożaru ucierpiała 26-letnia kobieta, którą po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej karetka pogotowia przewiozła do szpitala z powodu poparzeń ciała – rąk i nóg.

Walcząc z pożarem, strażacy ugasili płomienie w przedpokoju i kuchni. Następnie, ubrani w sprzęt ochronny i maski tlenowe, weszli do środka, aby zabezpieczyć cały budynek. Wynieśli też z domu butlę gazową, po czym schłodzili ją, aby zapobiec ewentualnej eksplozji. Pod koniec należało jeszcze oddymić pomieszczenia i dogasić tlące się resztki. Strażacy wynieśli również na zewnątrz część wyposażenia.

Cała akcja zajęła strażakom około 2,5 godziny. Według mł. bryg. Adama Szozdy przyczyną pożaru była nieostrożność mieszkańców w posługiwaniu się substancjami łatwopalnymi. Spaliły się nie tylko pokój i kuchnia, ale też cały sprzęt AGD. Natomiast straty, które spowodował ogień, szacuje się na kwotę 60 tys. złotych.