Ogród zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu

Ogród zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu

Zamość to bardzo piękne miasto z równie urzekającą okolicą. Odwiedzając tę miejscowość, możemy być pewni, że nie zabraknie nam atrakcji, które sprawią, że nasza wycieczka będzie iście niepowtarzalna. Jedną z najlepszych rozrywek dla całych rodzin jest oczywiście ogród zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Obiekt ten plasuje się wśród stu najlepszych atrakcji w naszym kraju.

Ogród zoologiczny w Zamościu znajduje się na terenie miasta leżącego w województwie lubelskim, gdzie zajmuje powierzchnię prawie 14 ha. Jest to jedyny ogród zoologiczny w województwie lubelskim. Zoo skupia w sobie prawie 1500 zwierząt z 235 gatunków, w tym także wspaniałego orła białego, który jest symbolem Polski.

Ogród zoologiczny w mieście-twierdzy

Zamojskie zoo zostało założone w 1918 roku na bazie rezerwatu łowieckiego, którego historia sięga 1593 roku. Pierwotnie Zamość był miastem-twierdzą, które zostało założone w 1580 roku przez kanclerza stanu i hetmana wielkiego Jana Zamoyskіego. Projekt budowlany miasta opracował wenecki architekt Bernardo Morando, który tchnął w Zamość miejski styl włoskiego renesansu.

Zobacz też, co oferuje Ogród Zoologiczny w Poznaniu.

Twierdza Zamość została zbudowana przez włoskich mistrzów. Z kolei budowa, ulepszanie i modernizacja obiektu trwały przez trzy stulecia, dopóki w 1866 roku władze rosyjskie nie wysadziły jej murów. Twierdza, a także inne atrakcje miasta Zamość, wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.