Kwesta w nowej formie

Kwesta w nowej formie

1 listopada w całej Polsce, na wielu cmentarzach organizowane są kwesty. Zebrane pieniądze służą odbudowaniu zabytkowych pomników, znajdujących się na cmentarzach. Nie inaczej jest w przypadku kwesty na cmentarzu parafialnym przy ulicy Peowiaków z Zamościu. Niestety z uwagi na sytuację związaną za pandemią koronawirusa kwesta na zamojskim cmentarzu przybierze inną formę.

Organizatorzy kwesty, czyli Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu prosi o dokonywanie wpłat na konto SKOCP:

W związku z trwającą pandemią koronawirusa Covid 19 i związanymi z tym ograniczeniami, a także co najważniejsze w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich jak również kwestujących w dniu 1 listopada 2020 r., informujemy, że coroczna zbiórka na cmentarzu parafialnym w Zamościu na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na zamojskim cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu nie odbędzie się w sposób tradycyjny jak dotychczas.

W ubiegłym roku zebrano ponad 26 tysięcy złotych podczas kwesty. Z tych pieniędzy odnowiono 5 zabytkowych nagrobków.

Zarząd Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu prosi o dokonywanie wpłat i hojność. Pieniądze z kwesty są bardzo potrzebne cmentarzowi.