Najlepsze rozrywki dla dzieci w Zamościu

Najlepsze rozrywki dla dzieci w Zamościu

Zamość to bardzo ładne miasto położone w województwie lubelskim. W sezonie letnim miejskie ulice bardzo często zatłoczone są przez licznych turystów, którzy zjeżdżają do tej miejscowości, aby zaznać wybornego odpoczynku i zwiedzić jedne z najstarszych zabytków w Polsce. Jednak warto też dodać, że Zamość to nie tylko miejsce dla rodziców, ale również dla dzieci.

Atrakcji dziecięcych jest tutaj bardzo wiele, dlatego każdy maluch może doświadczyć w Zamościu iście bajecznej zabawy. Rzućmy więc okiem na poniższe zestawienie, które dokładniej opisze nam ofertę tego ślicznego miasta.

Najbardziej zwariowane parki linowe w Zamościu

Parki linowe to niezwykle fascynująca atrakcja dla dzieci, z racji czego Zamość zadbał o to, aby miejsca wystarczyło dla wszystkich. I tym sposobem, będąc w tym mieście, możemy wybierać spośród różnych parków linowych. Niektóre są przeznaczone dla wszystkich dzieci, a inne tylko dla starszych. Niemniej jednak każdy z tych obiektów zapewnia wiele emocjonującej rozrywki.

Oto najbardziej zwariowane parki linowe w Zamościu:

Park Linowy w Zamościu

W ostatnich latach parki linowe bardzo zyskały na popularności, z racji czego dzisiaj można je znaleźć niemal w każdym większym mieście. I Zamość wcale nie jest tutaj wyjątkiem. Ten profesjonalny park linowy z odpowiednimi zabezpieczeniami i doświadczonymi instruktorami sprawi, że nasze dzieci nie będą chciały opuszczać tego miejsca, dorośli również.

Park oferuje różne trasy zjazdowe, które przeznaczone są dla odpowiednich grup wiekowych. Dzięki temu znajdzie się coś dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Cały teren jest zadbany, czysty i tętni zielenią. A do tego mieści się rzutem beretem od parku psów. Tym sposobem po zakończonej zabawie możemy się wybrać na spacer z naszym czworonożnym pupilem. Warto dodać, że park psów to najlepsze miejsce w Zamościu na spuszczenie naszego Burka ze smyczy.

Mini Park Linowy Zoolandia w Zamościu

Zoolandia znajduje się w ogrodzie zoologicznym w Zamościu. Ten mini park linowy jest jedną z najlepszych atrakcji na terenie ogrodu, z której można korzystać przez cały dzień. Dużą zaletą jest tutaj jednorazowa opłata – a więc płacimy tylko raz i możemy zjeżdżać tyle razy w ciągu dnia, na ile mamy ochotę. Już więc tylko z tego względu warto odwiedzić Zoolandię podczas zwiedzania Zamościa z dziećmi.

Park linowy wyposażony jest w urządzenia, które tworzą jeden, bardzo duży krąg zakończony tyrolką albo zjeżdżalnią. Trzeba również dorzucić, że park spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, dlatego nie musimy bać się o nasze pociechy. I warto wziąć pod uwagę, że rodzice nie mogą wchodzić na urządzenie, więc dzieci muszą wykazać się samodzielnością. Niemniej jednak wciąż jest to fantastyczne miejsce w Zamościu dla całej rodziny.

Parki Linowe Roztocza w Zamościu

W tym parku linowym będą bawić się starsze dzieci, ponieważ obiekt przeznaczony jest dla osób powyżej 120 cm wzrostu. W parku dostępne są cztery trasy, które dzielą się na łatwą, średnią, trudną i zjazdową. Najlepszym wyborem jest ta ostatnia opcja, ponieważ składa się z trzech zjazdów o długości 120m, 20m i 120m. Nie jest to prosta trasa, ale za to potrafi zapewnić zastrzyk adrenaliny.

Jest to dobry pomysł, aby złożyć wizytę w tym parku z całą rodziną. A to dlatego, że oprócz tras zjazdowych, na ich drodze znajdują się także inne rozrywki. Dzięki temu nasze dzieci będą miały okazję do korzystania z trapezów, ścianek, zjazdów, pętli, kładek, mostów itd. Jeżeli więc planujemy urlop rodzinny w Zamościu, poświęćmy też kilka godzin na zabawę w tym zakręconym parku.

Wspaniałe ogrody zoologiczne w Zamościu

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci uwielbiają zwierzęta. Z tego względu, jeśli będziemy w Zamościu, warto skoczyć do ogrodu zoologicznego, gdzie dzieciaki będą mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt z różnych kontynentów. Ponadto, obiekty te oferują także doświadczenia w mini zoo, gdzie można obcować z małymi zwierzątkami. Dzieci będą wniebowzięte!

Zobaczmy zatem, jak prezentują się wspaniałe ogrody zoologiczne w Zamościu:

Ogród zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu

Jeżeli wybieramy się na wakacje z dziećmi, możemy być pewni, że ogród zoologiczny nigdy nas nie zawiedzie, jeśli chodzi o dostarczenie tony fantastycznej rozrywki. ZOO im. Stefana Milera w Zamościu to niesamowite miejsce, gdzie będzie się dobrze bawić cała rodzina. Jest tutaj mnóstwo kolorowych zwierzaków z różnych zakątków naszego globu. Jeśli będziemy w Zamościu z dziećmi, koniecznie musimy sprawdzić tę nietuzinkową atrakcję.

Co więcej, oprócz cudownych zwierząt, ogród zoologiczny zapewnia też wiele innych, wspaniałych atrakcji dla dzieci. Smyki mogą tutaj korzystać z placów zabaw, gdzie zamontowano rozmaite konstrukcje, a także udostępniono piaskownice, bujaki, huśtawki i dmuchańce. Na plus są także punkty gastronomiczne, gdzie można zjeść sycący posiłek lub kuszący deser albo napić się małej czarnej.

Mini Zoo w Zamościu

Jak wiadomo, przesympatycznych zwierzątek nigdy nie jest dość, szczególnie jeśli chodzi o zabawę z naszymi dziećmi. Możemy być pewni, że te cudne zwierzęta w mini zoo bardzo szybko zostaną najlepszymi przyjaciółmi naszych smyków. Dobrym rozwiązaniem na terenie obiektu jest także bogato wyposażona sala zabaw, gdzie dzieci mogą zakosztować dodatkowych form rozrywki.

Musimy też wspomnieć o przemiłej pani właścicielce, która w bardzo ciekawy sposób opowiada różne fakty ze świata zwierząt, jednocześnie nawiązując z dziećmi przyjacielską więź. Ponadto, pani właścicielka jest także bardzo cierpliwa i wyrozumiała w stosunku do swoich małych gości, dzięki czemu pobyt w mini zoo staje się jeszcze przyjemniejszy. Definitywnie musimy odwiedzić to miejsce podczas zwiedzania Zamościa.

Najlepsze place rynkowe dla dzieci w Zamościu

Rynek to serce każdego miasta. Jednak nie zawsze jest organizowane z myślą o najmłodszych bywalcach. Na szczęście Zamość praktykuje inne metody, dzięki czemu place rynkowe w tym mieście stanowią lepsze miejsce dla dzieci niż dla dorosłych. Wystarczy zapoznać się z poniższymi rynkami i ich atrakcjami, żeby się o tym przekonać. Są to jedne z najbardziej oryginalnych miejsc do odwiedzenia w Zamościu.

A teraz przyjrzyjmy się najlepszym placom rynkowym dla dzieci w Zamościu:

Rynek Wodny w Zamościu

Wszystkie dzieci, które uwielbiają wodne zabawy w towarzystwie kolorowych świateł, podziękują swoim rodzicom bardzo gorąco za wizytę na tym niesamowitym rynku. Nie jest to typowy rynek miejski, jaki można znaleźć w każdym mieście. Tutaj panują barwne światła i tańczące fontanny, które tryskają w rytm swojego świetlnego dyrygenta.

Planując letni wypad na Rynek Wodny w Zamościu, nie należy też zapominać, że w tym okresie orkiestra symfoniczna organizuje tutaj koncerty na żywo, które odbywają się w czwartki wieczorem. Jest to świetna okazja dla melomanów, aby posłuchać przepięknych dźwięków w iście magicznym otoczeniu. A jeżeli wyskoczymy na rynek z dziećmi, pamiętajmy o ubraniach na zmianę, bo w przeciągu kilku chwil będzie już baaardzo morko!

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu to jedna z tych lokacji, obok której żaden esteta nie przejdzie obojętnie. Rynek jest tak piękny, że turystom bardzo trudno się z nim pożegnać. A to dlatego, że jest to najlepsze miejsce na spacery w Zamościu. Z tego względu, jeśli spędzamy wakacje w tym mieście albo nawet dłuższy weekend, obowiązkowo musimy tutaj wstąpić, choćby na krótką chwilę. Nasze dzieci z pewnością nam za to podziękują.

Wchodząc na Rynek Wielki w Zamościu, należy się nastawić na atrakcje z rodzaju cudownych dekoracji świetlnych, którymi będzie zachwycony każdy brzdąc i każdy rodzic. Ponadto, jest to także dom dla oswojonych pawi, co stanowi dodatkową atrakcję dla najmłodszych. Najlepiej wybrać się na Rynek Wielki w tygodniu, ponieważ w weekendy ten rozległy plac nie może narzekać na brak zainteresowania.

Najlepsze sale zabaw dla dzieci w Zamościu

Centra rozrywki i sale zabaw dla dzieci są nie tylko wspaniałą rozrywką dla naszych pociech, ale mogą też na jakiś czas odciążyć rodziców od ich obowiązków. A to dlatego, że niektóre z tych miejsc oferują opiekę nad dzieckiem, dając rodzicom możliwość do spędzenia trochę czasu we dwoje. Ponadto, atrakcje w tych lokalach są tak zróżnicowane, że nasze smyki nawet nie będą wiedziały, od czego zacząć.

A teraz czas na sprawdzenie najlepszych sal zabaw dla dzieci w Zamościu:

Sala Zabaw Hop Bęc w Zamościu

A oto największa sala zabaw dla dzieci w Zamościu. Hop Bęc to rewelacyjny obiekt kryty, w którym znajdziemy obszerne pomieszczenia do różnych gier i zabaw dla młodszych i najmłodszych dzieci. Wizyta w tej sali jest szczególnie rekomendowana, gdy za oknem pada deszcz i panuje ponura pogoda. A to dlatego, że jest tutaj zatrzęsienie konstrukcji i rozrywek, które zajmą naszym pociechom długie godziny.

Odwiedzając salę zabaw Hop Bęc w Zamościu, dzieci mają okazję do zabawy na takich atrakcjach jak zjeżdżalnie, dmuchane zamki, baseny z piłeczkami, trampoliny, ścianki wspinaczkowe i wiele innych. Organizatorzy obiektu pomyśleli także o rodzicach, którzy mogą usiąść w wygodnym fotelu i napić się gorącej kawy lub herbaty. Natomiast dla dzieci można zakupić przepyszne przekąski.

Sala zabaw „Fantazja” w Zamościu

Oczywisty jest fakt, że dla dzieci najwyższym priorytetem jest dobra zabawa. Z tego względu, jeśli będziemy spędzać urlop rodzinny w Zamościu, koniecznie przyprowadźmy nasze pociechy w progi niesamowitej Fantazji. To urocze centrum rozrywki zapewni dzieciom wiele godzin mega frajdy, a do tego zafunduje im wiele zdrowego ruchu.

W Fantazji możemy też zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanego personelu, który przypilnuje nasze smyki, podczas gdy my będziemy mogli wyskoczyć na zakupy. Jeżeli chodzi o atrakcje w Fantazji, są tutaj zjeżdżalnie z siatką bezpieczeństwa, jeździki, zabawki, klocki, gdy planszowe itd. Wygodną opcją jest także możliwość zorganizowania urodzin. Jak widać, sala zabaw „Fantazja” w Zamościu to jedno z tych miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

Sala zabaw Nemo w Zamościu

Sala zabaw Nemo to doskonały zakątek, gdzie dorośli mogą sobie spokojnie odpocząć, a dzieci wybawić się na najbardziej zakręconych atrakcjach w Zamościu. Cały obiekt lśni czystością, spełnia wymogi bezpieczeństwa i zatrudnia bardzo uprzejmy personel. Co więcej, jest tutaj cała masa atrakcji, a podczas zabawy gościom przygrywa stonowana muzyka. Jest to definitywnie jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc dla dzieci w Zamościu.

Jeżeli mowa o formach rozrywki w Nemo, jest ich tutaj na tyle, że każdy z łatwością coś dla siebie znajdzie. Dzieci mogą korzystać z takich atrakcji jak łóżko wodne z rybkami, duża trampolina, ścianka interaktywna, magiczny dywan i oczywiście klocki. Warto wspomnieć, że jest tutaj także strefa dla maluchów. Są również zjeżdżalnie z basenem, pistolety pneumatyczne, pajęczyna, trampolina, huśtawki i iście pirackie klimaty. Można też zorganizować przyjęcie urodzinowe dla naszego brzdąca.

Inne atrakcje dla dzieci w Zamościu

Zamość to miasto wielu niespodzianek, szczególnie dla małych podróżników. Oprócz cudnych zieleńców, zwariowanych bawialni i ogrodów zoologicznych, Zamość udostępnia także kilka atrakcji z nieco innej beczki. Z racji tego warto zapoznać się z poniższym escape roomem, parkiem trampolin i pomieszczeniem do gry w laser tag. Jesteśmy przekonani, że dzieci przeżyją tutaj niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.

A teraz rzućmy okiem na inne, ale równie wspaniałe atrakcje dla dzieci w Zamościu:

Bastion Escape Room w Zamościu

Co prawda, nie jest to atrakcja dla małych dzieci, ponieważ jej wymagania są zbyt wysokie. Niemniej jednak, jeśli przyjeżdżamy do Zamościa z pociechami w nastoletnim wieku, wówczas Bastion Escape Room będzie rodzinną rozrywką, jak znalazł. A to dlatego, że podczas zabawy uczestnicy muszą ze sobą dobrze współpracować. Dlatego jest to także dobra opcja na wypad z przyjaciółmi.

Zasady, jakimi kieruje się Bastion Escape Room, są bardzo proste. Grupa uczestników zamykana jest w jednym z tajemniczych pomieszczeń, gdzie musi ze sobą współpracować, rozwiązując zagadki i łamiąc kody, aby ostatecznie znaleźć wyjście z pułapki. I należy to zrobić przed upływem określonego czasu. Jest to także dobry pomysł, żeby sprawdzić, jak współpracują ze sobą członkowie naszej rodziny. Warto odwiedzić ten lokal, odwiedzając Zamość i okolice.

Park Trampolin Fort Jump w Zamościu

Jeżeli nasze dzieci uwielbiają skakać, w Fort Jump będą mogły wyskakać się za wszystkie czasy. Ten znakomity park trampolin to jedyny taki obiekt na Zamojszczyźnie. Powierzchnia tego giganta to aż 1200 m2, na których aż roi się od podskakujących atrakcji i nie tylko. Co więcej, lokal umożliwia też organizowanie imprez urodzinowych oraz uczestnictwo w rozmaitych zajęciach sportowych.

Wśród atrakcji parkowych pojawiają się takie rozrywki jak trampoliny różnej wielkości, poduchy do skakania, zjeżdżalnie pontonowe, ścianka interaktywna, tory przeszkód i wiele innych. Dlatego, spędzając wakacje w Zamościu razem z dziećmi, nie możemy sobie odpuścić wizyty w tym szalonym parku. A jeśli nasze smyki będą miały ochotę, możemy je także zapisać na pięciodniowe półkolonie.

Laser Factory w Zamościu

A teraz nadszedł czas na małą strzelaninę z pistoletami laserowymi i różnymi przeszkodami. Laser Factory w Zamościu to niebanalne centrum rozrywki, które doceni każde dziecko uwielbiające grę laser tag. W trakcie gry dzieci próbują wyeliminować z zabawy swoich rywali, strzelając światłem lasera ze swoich pistoletów. Jest to bezpieczna i wyborna rozrywka, przy której czas zlatuje dzieciom szybciej, niż z bicza strzelił.

Będąc w Laser Factory, nasze dzieci będą mogły bawić się z innymi uczestnikami, biegając po ogromnym pomieszczeniu z przeszkodami i ścianami z wizerunkami rozmaitych potworów. Warto dodać, że jeśli zamierzamy przyjść tutaj z mniejszym smykiem, wizerunki potworów na ścianach mogą być nieco zastraszające. Ponadto, Laser Factory pozwala też na wynajęcie lokalu na dziecięce urodziny. Warto zajrzeć do tego centrum rozrywki podczas zwiedzania najciekawszych zabytków Zamościa.

Czy dzieciom spodoba się wizyta w Zamościu?

Zamość to już przepiękne miasto samo w sobie. A jeśli dodamy jeszcze całą chmarę zwariowanej rozrywki i unikalnych atrakcji, otrzymamy doskonałe miejsce na urlop z całą rodziną. Jest wiele obiektów dla dzieci, gdzie mogą się solidnie wybawić zarówno maluchy i przedszkolaki, jak i dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież. Z tego względu, jeżeli zastanawiamy się nad wycieczką do Zamościa, możemy być więcej niż pewni, że się nie rozczarujemy.

Powinniśmy również dorzucić, że Zamość oferuje także liczne atrakcje dla rodziców. Miasto jest pełne wiekowych zabytków i interesujących muzeów, gdzie można dowiedzieć się wielu fascynujących faktów historycznych zarówno o Zamościu, jak i całej okolicy. Nocne życie też jest bardzo rozrywkowe. Wszędzie, gdzie nie spojrzeć, można znaleźć eleganckie restauracje, kameralne knajpki, a także szalone kluby nocne, gdzie impreza trwa prawie do białego rana.