Franciszek Josik zastępuje Małgorzatę Bzówkę jako prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu

Franciszek Josik zastępuje Małgorzatę Bzówkę jako prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu

Małgorzata Bzówka już nie pełni funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (PGK) w Zamościu. Na jej miejsce, jako pełniący obowiązki prezesa, wybrany został Franciszek Josik, były radny Zamościa i poprzedni szef PGK. Wydaje się, że zmiana na pozycji prezesa spółek komunalnych jest nieunikniona i to tylko kwestia czasu, kiedy zaistnieją kolejne odwołania. Decyzje na ten temat podejmą rady nadzorcze, których członkowie zostali ostatnio wymienieni przez prezydenta miasta Zamość.

15 maja bieżącego roku zapadła decyzja o odwołaniu Małgorzaty Bzówki z funkcji prezesa PGK. To Rada Nadzorcza PGK, powołana przez prezydenta Rafała Zwolaka, zdecydowała o jej odwołaniu. Franciszek Josik, były radny miejski i dawny dyrektor PGK, został wyznaczony na p.o. prezesa. Jak podał Rafał Zwolak na swoim profilu w mediach społecznościowych, do zadań Josika będzie należało pełnienie obowiązków prezesa do momentu wyboru nowego szefa spółki, jak również przegląd i reorganizacja struktur PGK.

W poprzedniej kadencji radnej, Franciszek Josik został wybrany do Rady Miasta Zamość z listy Prawa i Sprawiedliwości. Krytykował model zarządzania spółkami miejskimi, ze szczególnym naciskiem na PGK, które kierował za czasów prezydentury Marcina Zamoyskiego. Podobną oceną obarczył również Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które – jego zdaniem – doprowadziło do niekorzystnej wymiany gruntów z deweloperem przy ulicy Wyszyńskiego. 71-letni Josik w ostatnich wyborach bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego z ramienia Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna posła Sławomira Zawiślaka.