77-letni pieszy potrącony przez busa w Zamościu

77-letni pieszy potrącony przez busa w Zamościu

W mieście Zamość na ulicy o nazwie Kamienna doszło do niefortunnego incydentu, kiedy to pieszy został potrącony przez busa. Ten tragiczny moment zaistniał, gdy 39-letni mężczyzna, który prowadził busa, wykonywał manewr cofania w strefie zamieszkania, nie zauważając idącego tamtędy 77-letniego mężczyznę. Pieszy z odniesionymi obrażeniami został przeniesiony do szpitala. Pragniemy przypomnieć, że w strefie zamieszkania obowiązują specyficzne zasady ruchu drogowego, które nadają pierwszeństwo pieszemu przed pojazdem oraz umożliwiają mu korzystanie z całej szerokości drogi.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce w poprzednią środę, kilka minut po godzinie 14:30. Policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce wypadku, gdzie wstępnie ustalili, że kierowca busa marki Renault niestety nie zauważył idącego tamtędy pieszego podczas wykonywania manewru cofania na osiedlowej drodze, gdzie obowiązuje strefa zamieszkania.

77-letni mieszkaniec Zamościa, uderzony przez busa, upadł i doznał obrażeń. Został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia. Renault prowadził mężczyzna w wieku 39 lat, pochodzący z gminy Zamość. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policję wykazało, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Pracujemy nad ustaleniem pełnych okoliczności tego wypadku i apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności na drogach. Chcielibyśmy również przypomnieć, że prawo drogowe precyzyjnie reguluje zasady ruchu pieszych i pojazdów w strefie zamieszkania. Wskazuje ono także definicję „strefy zamieszkania” jako obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, gdzie obowiązują specjalne zasady ruchu drogowego. Prosimy pamiętać, że w strefie zamieszkania pieszy ma prawo do korzystania z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem, a maksymalna prędkość dla pojazdów wynosi tam 20 km/h. Ponadto, parkowanie pojazdu jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych do tego celu.