Zmiany w strukturach prokuratur w regionie – nowa obsada stanowisk w Zamościu i Krasnymstawie

Zmiany w strukturach prokuratur w regionie – nowa obsada stanowisk w Zamościu i Krasnymstawie

Kadrowe przetasowania nie omijają prokuratury w naszym regionie. Prokurator Krajowy podjął decyzję o kolejnej w tym roku zmianie na stanowisku kierowniczym w Prokuraturze Rejonowej w Zamościu.

Od poniedziałku, 8 kwietnia, Agnieszka Konstantynowicz nie sprawuje już funkcji prokuratora rejonowego w Zamościu. Na jej miejsce mianowany został Jerzy Piechnik – doświadczonego śledczego z bogatym doświadczeniem zawodowym, które zdobywał m.in. pełniąc rolę szefa prokuratury w Tomaszowie Lubelskim.

Wprowadzona zmiana jest częścią serie roszad kadrowych, które miały miejsce w lubelskich prokuraturach po ostatnich październikowych wyborach parlamentarnych, skutkujących zmianą rządzącej ekipy.

Warto przypomnieć, że również tydzień temu stanowisko szefa Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie objął Zenon Bolesta, a funkcje jego zastępcy przejął Daniel Czyżewski.

W ciągu tych przesunięć Piotr Szafrański, dotychczasowy prokurator rejonowy w Krasnymstawie, powrócił do swojej macierzystej jednostki – Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Natomiast prokurator Jakub Litwińczuk dzięki decyzji Prokuratora Krajowego został mianowany pełniącym obowiązki prokuratora rejonowego w Hrubieszowie.