Zamojszczyzna: Policjanci zatrzymali dwójkę sklepowych złodziei

Zamojszczyzna: Policjanci zatrzymali dwójkę sklepowych złodziei

Kilka dni temu w regionie Zamojszczyzny policjanci zatrzymali dwie osoby za kradzieże sklepowe. Pierwszą z nich jest 52-latek, który w jednym ze sklepów w Nieliszu ukradł należącą do 62-latka reklamówkę, gdzie przechowywał 1 000 złotych. Drugą podejrzaną okazała się 55-letnia zamościanka, aresztowana za kradzież odzieży o łącznej wartości 600 złotych.

Kradzież w Nieliszu

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegły weekend w miejscowości Nielisz, gdzie 62-letni mieszkaniec gminy powiadomił policję, że ktoś ukradł mu 1 000 złotych w gotówce. Poszkodowany robił zakupy w jednym z miejskich marketów, kiedy ktoś ukradł mu reklamówkę, w której trzymał portfel i 1 000 złotych w gotówce.

Dzięki sprawnej pracy funkcjonariuszy z Nielisza udało się ustalić tożsamość i miejsce pobytu podejrzanego. Okazał się nim 52-letni mężczyzna, który został już zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Policja odzyskała też skradzione pieniądze, które znajdują się już w rękach właściciela.

O podobnych kradzieżach sklepowych można przeczytać na https://ekoscierzyna.pl

Kradzież w Zamościu

Druga sytuacja miała miejsce w sklepie odzieżowym przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Funkcjonariusze z Miejskiej Komendy Policji w Zamościu otrzymali zgłoszenie od właścicielki sklepu, że ktoś ukradł parę dżinsów i płaszcz o łącznej wartości 600 złotych.

Policjanci sprawdzili nagrania z monitoringu, które ujawniły, że za sprawą kradzieży stoi kobieta. Po ustaleniu tożsamości okazało się, że jest to 55-letnia mieszkanka Zamościa. Kobieta została zatrzymana w ubiegły weekend. Prokuratura przedstawiła jej zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.