Wypadek drogowy w Szczebrzeszynie – 15-letni pieszy potrącony przez samochód

Wypadek drogowy w Szczebrzeszynie – 15-letni pieszy potrącony przez samochód

Ponury dzień na drogach w Szczebrzeszynie. W ostatni wtorek października, dokładnie 31-go, na jednym z prostych odcinków ulicy Zamojskiej doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Kierująca pojazdem marki Nissan nie dostosowała się do zasad ruchu drogowego i naruszyła pierwszeństwo pieszych na przejściu dla nich przeznaczonym.

Złamanie przepisów przez 21-letnią mieszankę Szczebrzeszyna miało poważne konsekwencje. Przez jej błąd, 15-letni mieszkaniec tego samego miasta został potrącony podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Młody człowiek musiał zostać natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala, aby poddać się niezbędnym badaniom lekarskim.

Sprawczyni wypadku, która prowadziła auto trzeźwa, została ukarana przez służby porządkowe mandatem karnym. Kwota, jaką musiała zapłacić za swój nieodpowiedzialny czyn wyniosła 2500 złotych. Co ciekawe, mimo dramatycznych okoliczności, chłopiec po przeprowadzonych badaniach mógł powrócić do domu, nie odnotowano u niego bowiem obrażeń o charakterze poważnym.