W Kalinowicach doszło do wypadku drogowego: kierowca osobówki potrącił 46-letnią rowerzystkę

W Kalinowicach doszło do wypadku drogowego: kierowca osobówki potrącił 46-letnią rowerzystkę

4 czerwca, we wtorek, na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Kalinowice doszło do zdarzenia drogowego. Potrącono na niej 46-letnią cyklistkę, a sprawcą okazał się kierujący osobowym samochodem marki Opel.

Funkcjonariusze ruchu drogowego po przeprowadzeniu działań na miejscu wypadku, początkowo ustalili, że sprawca jechał od Jarosławca w stronę Zamościa. W tym samym kierunku poruszała się również potrącona rowerzystka. Mężczyzna, mający 28 lat, w trakcie jazdy na terenie gminy Miączyn podjął decyzję o wyprzedzeniu cyklistki. Kobieta jednocześnie sygnalizowała zamiar skrętu w lewo, co spowodowało jej zjechanie do środka jezdni. Kierowca Opla próbował uniknąć kolizji, wykonując manewr skrętu w lewo – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Samochód uderzył kobietę, która następnie runęła na jezdnię, odnosząc obrażenia. Na miejsce wezwano karetkę, która przetransportowała 46-latkę do szpitala. Zarówno ona, jak i 28-letni kierowca byli w pełni trzeźwi.

– Z naszych początkowych ustaleń wynika, że mężczyzna jadący Oplem rozpoczął manewr wyprzedzania w miejscu, gdzie obowiązywały znaki poziome P-4 (linia podwójna ciągła). Natomiast rowerzystka skręcała w lewo na drogę szutrową w miejscu dozwolonym, gdzie widnieje linia przerywana – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.