Sukces Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych na Zamojszczyźnie

Sukces Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych na Zamojszczyźnie

Podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych na terenie powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość, obywatele wyrazili swoje poparcie dla kandydatów do Sejmu poprzez oddanie łącznie 85.429 ważnych głosów. Na obszarze powiatu zamojskiego, w tym również gminy Zamość, zanotowano 53.575 głosów, podczas gdy same miasto Zamość przekazało 31.854 głosy.

Na tle innych partii, Prawo i Sprawiedliwość zdominowało wybory w naszym regionie. W okręgu wyborczym nr 7 uzyskali oni poparcie na poziomie 50,75% (56,91% – powiat zamojski, 42,07% – miasto Zamość i 46,94% – gmina Zamość).

Koalicja Obywatelska uplasowała się na drugim miejscu na podium wyborczym z wynikiem 17,40%, zaś KW Trzecia Droga zdobyła 13.04% poparcia. Na Konfederację zagłosowało 7.79% wyborców, Lewicę poparło z kolei jedynie 5.62% mieszkańców.

Dwanaście osób będzie reprezentować nasz region w ławach Sejmu. Siedmiu z nich to przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: Mariusz Kamiński, Jarosław Sachajko, Paweł Stefaniuk, Marcin Romanowski, Anna Banaszek – Dąbrowska, Tomasz Zieliński i Sławomir Zawiślak. Na czoło listy wysunął się Mariusz Kamiński, który otrzymał najwięcej głosów spośród wszystkich komitetów.

Jarosław Sachajko, lokalny polityk startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości, kandydował do Sejmu z ogromnym poparciem, zdobywając 33.727 głosów w całym okręgu wyborczym nr 7.