Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 5 kierowców za nadmierną prędkość: najwięcej na koncie miała 50-latka

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 5 kierowców za nadmierną prędkość: najwięcej na koncie miała 50-latka

Podczas minionego weekendu, na drogach Krasnegostawu doszło do wielu incydentów związanych z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w strefie zabudowanej. Funkcjonariusze z miejscowej drogówki zatrzymali aż 5 praw jazdy. Wśród ujętych kierowców, dominującą pozycję zajęła kobieta, która osiągnęła rekordowe 121 km/h. Nie była to jej pierwsza „przygoda” z nadmiernym gazem – w ciągu roku popełniła już podobne wykroczenia. Z tego powodu, 50-latka zapłaciła mandat w wysokości 5000 złotych. Przy tej okazji, policjanci raz jeszcze apelują o ostrożność i przestrzeganie limitów prędkości na drodze.

Mimo licznych usilnych prób ograniczenia naruszania przepisów drogowych przez kierowców, sytuacja nie ulega poprawie. Kontrolujący ruch drogowy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie musieli interweniować wobec kolejnych 5 osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w miejscach zabudowanych tylko podczas ostatniego weekendu.

Za przekroczenie prędkości o aż 71 km/h, 50-letnia kierująca Porsche została ukarana mandatem w kwocie 5000 złotych. Kobieta, której droga prowadziła przez miejscowość Bończa, okazała się rekordzistką prędkości. Jak się okazało, nie było to jej pierwsze wykroczenie tego typu w ciągu ostatniego roku.

39-latek kierujący BMW również zasłużył na uwagę funkcjonariuszy, gdy przemierzał teren miejscowości Kukawka z prędkością 118 km/h. Nieco niższa prędkość nie uchroniła go jednak od konsekwencji – mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Tak samo jak pozostali zatrzymani kierowcy, na jego konto trafiło także 15 punktów karnych.