Orszak Trzech Króli już w styczniu!

Orszak Trzech Króli już w styczniu!

Przed nami kolejny Orszak Trzech Króli! W naszym mieście orszak zostanie zorganizowany już po raz dziewiąty! Wygląda na to, że na stałe wpisał się do kalendarium wydarzeń naszego miasta. Wydarzenie zostanie zorganizowane pod honorowym patronatem: Biskupa Zamojskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Zamościa, Starosty Zamojskiego, Wójta Gminy Zamość.

Wydarzenie promowane jest pod hasłem „Niech prowadzi nas gwiazda”. Orszak zostanie zorganizowany oczywiście w Święto Trzech Króli, które odbędzie się 6 stycznia 2023 roku. Orszak będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:30. O tej porze rozpocznie się msza święta w parafii Świętego Michała Archanioła.

Po Eucharystii nastąpi przemarsz orszaku ulicami naszego miasta. Pokłon Trzech Króli oddany dzieciątku Jezus zostanie zrealizowany na Rynku Wielkim. W tym miejscu zostaną również wykonane najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zaśpiewają rodziny pod dyrekcją Andrzeja Greszty. Na uczestników wydarzenia czekać będą również inne atrakcje jak np. grochówka żołnierska, cebularze zamojskie prosto z pieca, słodkie „szczodraki zamojskie”, potrawy regionalne, gorąca herbata z cytryną i goździkami.