Obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem ZPiT "Zamojszczyzna" w Zamojskim Domu Kultury

Obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem ZPiT "Zamojszczyzna" w Zamojskim Domu Kultury

Tradycyjnie, jak co roku, Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” w duecie z Zamojskim Domem Kultury organizują taneczne świętowanie Dnia Niepodległości. Tegoroczne obchody otrzymały tytuł “Jeszcze jeden mazur dzisiaj”.

Cykliczny charakter koncertu sprawia, że publiczność ma okazję co roku delektować się podobnym repertuarem, który prezentuje ZPiT „Zamojszczyzna”. W edycji 2023 na scenie zaprezentuje się 5 grup: dwie składające się z dorosłych, jedna grupa młodzieżowa oraz dwa zespoły dziecięce.

Dyrektorka i założycielka ZPiT “Zamojszczyzna”, Jolanta Kalinowska-Obst, z dumą podkreśla popularność wydarzenia: “Koncert jest niezmiernie ceniony i pożądany. Każdego roku odbywa się przy pełnej widowni”.

Nie brakuje chętnych do wspólnego śpiewania i tańczenia podczas koncertu. W programie znajdą się zarówno znane, jak i mniej popularne pieśni patriotyczne, a także prezentacje polskich tańców narodowych.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada 2023 roku, o godzinie 17:00, w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury.

W sekretariacie ZDK można pobrać ostatnie darmowe bilety na to wydarzenie. Pamiętajmy jednak, że dostępne są one w limicie – maksymalnie 4 wejściówki na jedną osobę.