Nieuchronne oszustwa internetowe: Kobieta straciła ponad 3000 złotych

Nieuchronne oszustwa internetowe: Kobieta straciła ponad 3000 złotych

Pomysłowość oszustów w sieci nie zna granic. Niekończąca się inwencja przestępców pozwala im na ciągłe tworzenie nowych strategii wyłudzeń finansowych. Tym razem ich ofiarą stała się 44-letnia mieszkanka gminy Zamość, która za sprawą jednego kliknięcia w niewłaściwy link straciła dostęp do swojego konta bankowego.

Kobieta, próbując sprzedać starą kurtkę i parę butów, wystawiła ogłoszenie na jednym z popularnych portali sprzedażowych. Niespodziewanie otrzymała wiadomość od osoby wyraźnie zainteresowanej zakupem, która poinformowała ją o zapłaceniu za przedmioty. W wiadomości znalazł się także link, który skusił 44-latkę do kliknięcia.

Link przekierował ją na stronę logowania do jej banku. Uwierzywszy w autentyczność strony, kobieta zalogowała się, nieświadoma tego, że w ten sposób umożliwiła oszustowi dostęp do swojego konta. Swoje zaufanie poddała również rzekomej konsultantce portalu, która zadzwoniła do niej z instrukcjami dotyczącymi zakończenia transakcji.

Po zakończeniu rozmowy, 44-latka zalogowała się do rachunku po raz kolejny, tylko po to, aby odkryć, że jej oszczędności zostały wypłacone. Straciła w ten sposób ponad 3300 złotych. Bezpośrednio po odkryciu braku środków na koncie, zgłosiła sprawę swojemu bankowi oraz złożyła oficjalne zgłoszenie oszustwa w lokalnym komisariacie policji.