Mężczyzna groził, że wysadzi blok!

Mężczyzna groził, że wysadzi blok!

Mieszkaniec Zamościa ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy miało dojść do zatrzymania zagroził, że wysadzi budynek w powietrze!

W Zamościu doszło do niebezpiecznej sytuacji! Mężczyzna, który otrzymał do odsiedzenia wyrok w więzieniu, postanowił ukryć się w jednym z mieszkań znajdujących się w miejskim bloku. Przestępca miał 35-lat. Na miejsce przybyła policja z Zamościa, która miała zatrzymać osobę w celu obycia kary. Dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu miała być to standardowa wizyta.

Jednak sytuacja zatrzymania mężczyzny skomplikowała się i potoczyła w nieprzewidzianym kierunku. Mężczyzna wiedząc, że przybyła po niego policja zabarykadował się w mieszkaniu. Następnie odkręcił butlę z gazem. Straszył, że wysadzi blok w powietrze! Mieszkańcy bloku byli przerażeni zaistniałą sytuacją. Na miejsce wezwano wsparcie w postaci Straży Pożarnej oraz Pogotowia.

Cała sytuacja rozegrała się ranem 10 marca 2023 roku. Policja opanowała sytuację po sprawdzeniu przez straż pożarną stężenia gazu na klatce schodowej. Okazało się, że wynik był negatywny. Mężczyzna ma do odsiadki 3 lata i 3 miesiące. Jest oskarżony za czyny związane z kradzieżą oraz naruszenie przepisów o ochronie zwierząt.