"Kulinarne tradycje Zamojszczyzny": Zaproszenie do udziału w przepysznej inicjatywie

"Kulinarne tradycje Zamojszczyzny": Zaproszenie do udziału w przepysznej inicjatywie

Organizacja, która nosi nazwę Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, serdecznie zachęca do aktywnego uczestnictwa w ich najnowszym projekcie zatytułowanym „Kulinarne tradycje Zamojszczyzny”.

Projekt, którego celem jest zadanie podjęte przez wspomnianą organizację, skupia na sobie uwagę różnych grup. Są to m.in. Koła Gospodyń Wiejskich pochodzące z czterech powiatów regionu Zamojszczyzna oraz miejscowi ludowi artyści. Projekt jest otwarty dla każdego, kto jest zainteresowany kulturą i tradycją ludową. W ramach tego projektu główny nacisk kładziony jest na promowanie tradycyjnej i regionalnej kuchni, a także na wyjątkowe smaki i przepisy, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W kontekście tego zadania mają zostać zorganizowane trzy festyny, które będą łączyć się z konkursem kulinarnym. Dwa z nich mają eliminacyjny charakter i obejmują swoim zasięgiem dwie okoliczne powiaty. Natomiast w trzecim, finałowym festynie, udział wezmą laureaci poprzednich eliminacji na poziomie powiatowym.

Pierwszy z planowanych festynów odbył się już w miejscowości Turobin.