Kolejowy krok do przodu: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planuje skrócenie czasu podróży z Zamościa do Lublina o 20 minut

Kolejowy krok do przodu: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planuje skrócenie czasu podróży z Zamościa do Lublina o 20 minut

Pozytywne wieści dla pasażerów pragnących skorzystać z usług PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotarły z samej spółki, która ogłosiła konkurs ofertowy na przygotowanie projektu technicznego dotyczącego dwóch tras kolejowych – pomiędzy miejscowościami Rejowiec, Zawada i Zamość. Celem tej inwestycji jest zaoferowanie podróżnym możliwości dotarcia z Lublina do Zamościa, a także w przeciwnym kierunku, nawet o ok. 20 minut szybciej niż obecnie.

W miejscowości Zawada planowane jest ukończenie nowej części trasy. Ta tzw. łącznica ma za zadanie integrować dwie linie kolejowe: nr 69, prowadzącą z Rejowca do Zawady oraz nr 72, biegnącą z Zawady do Zamościa.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. twierdzą, że dzięki budowie dodatkowego toru oraz modernizacji i elektryfikacji istniejących linii, możliwe będzie skrócenie czasu przejazdu między Zamościem a Lublinem o około 20 minut.

W planach spółki jest również przeprowadzenie remontu 8 stacji: Krasnystaw Fabryczny, Krasnystaw Miasto, Wólka Orłowska, Izbica, Tarzymiechy, Krzak, Złojec oraz Zamość. Dodatkowo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapowiadają budowę dwóch nowych przystanków – Bzite i Zawada Wschodnia. Wszystkie te miejsca mają być dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami w poruszaniu się.