Burza paraliżuje Lubelszczyznę – setki gospodarstw bez prądu

Burza paraliżuje Lubelszczyznę – setki gospodarstw bez prądu

W wyniku gwałtownych burz, które nawiedziły województwo lubelskie nocą, około 600 domostw, głównie w Puławach i ich najbliższych okolicach, musiało radzić sobie bez dostępu do prądu. Informacje te przekazał mediom w niedzielne popołudnie (27 sierpnia) rzecznik PGE Dystrybucja, Karol Łukasik. Łukasik ujawnił również, że podczas szczytowej fazy burz problem z dostępem do energii elektrycznej dotknął nawet 2200 mieszkańców.

Rzecznik zapewnił, że wszystkie awarie są systematycznie usuwane. – Prąd jest przywracany do wszystkich mieszkańców – stwierdził Łukasik. Podkreślił również, że wszelkie usterki powinny zostać usunięte jeszcze tego samego dnia, czyli w niedzielę.

Zgodnie z jego słowami, w najbardziej intensywnym etapie burz, które nawiedziły region w sobotę i niedzielę, liczba mieszkańców pozbawionych dostępu do prądu wyniosła około 2200 osób.

Osoba dyżurująca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie poinformowała z kolei media, że od soboty (26 sierpnia) strażacy mieli na swoim koncie aż 124 interwencje. Ich głównymi zadaniami było usuwanie połamanych drzew i gałęzi z dróg i chodników na terenie całego regionu. Nie odnotowano przypadków rannych osób.

Pragniemy przypomnieć, że do godziny 20:00 w niedzielę obowiązuje drugi stopień alertu przed upałami. Prognozowana maksymalna temperatura dla tego dnia to 33 stopnie Celsjusza.