Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Powiecie Zamojskim: Uroczystości pełne sukcesów i podziękowań
Rok szkolny 2025/2026 zakończył się, a uczniowie dwóch szkół w powiecie zamojskim radośnie świętowali jego finał. Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu zorganizowały uroczyste akademie podsumowujące minione miesiące nauki. Na tych wydarzeniach obecni byli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice i przedstawiciele władz lokalnych, co podkreślało wagę tego momentu.
Reprezentanci społeczności lokalnej
Podczas uroczystości w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu, Wicestarosta Zamojski Krzysztof Rusztyn reprezentował Starostę Zamojskiego, Stanisława Grześko. W Zespole Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie obecni byli Radni Rady Powiatu w Zamościu: Ala Kołodziejczyk, Andrzej Kondrat i Maria Loc-Oczkoś oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu, Joanna Mazurek. Ich obecność świadczyła o wsparciu i zaangażowaniu władz w rozwój edukacji w regionie.
Podziękowania za trud i zaangażowanie
Podczas akademii, przedstawiciele Powiatu Zamojskiego wyrazili wdzięczność uczniom za ich całoroczną pracę i pasję, z jaką podchodzili do nauki. Również nauczyciele i pracownicy oświaty zostali docenieni za codzienne starania i trud włożony w edukację młodego pokolenia. Życzono wszystkim uczestnikom wydarzenia bezpiecznych i pełnych relaksu wakacji, co podkreślało znaczenie odpoczynku po intensywnym roku szkolnym.
Uznanie dla najzdolniejszych
W trakcie ceremonii wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz odnosili sukcesy sportowe. Wręczono im świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Podziękowania skierowano również do nauczycieli i wszystkich osób wspierających szkoły, co było wyrazem uznania dla ich nieocenionej pracy na rzecz rozwoju edukacji.
Życzenia na przyszłość
Pod koniec uroczystości wszystkim uczniom gratulowano zamknięcia kolejnego etapu edukacji. Absolwentom życzono sukcesów w realizacji dalszych planów i marzeń, co było symbolicznym zamknięciem pewnego etapu w ich życiu. Nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymali serdeczne podziękowania za ich zaangażowanie, a wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali pożegnani życzeniami słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Źródło: facebook.com/powzam
